T Dinamik Osmaniye Bahçe GES

Osmaniye'de bulunan T Dinamik Osmaniye Bahçe GES; 3,20 MWe kurulu gücü ile ortalama 1.286 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

T Dinamik Osmaniye Bahçe GES Bilgileri
Kurulu Güç :3,20 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 5 GWh
Güneş Paneli :Jinko Solar
Santralin Yeri :Osmaniye, Bahçe
İşletmeci Firma :T Dinamik Enerji

T Dinamik Osmaniye Bahçe GES Osmaniye'nin Bahçe ilçesi Burgaçlı bölgesindedir. T Dinamik Enerji firmasına ait santral 3,20 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1402. Osmaniye'nin ise 18. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 138. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Jinko Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. T Dinamik Osmaniye Bahçe GES ortalama 4.672.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 1.286 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. T Dinamik Osmaniye Bahçe GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 1.564 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 4.858.880 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 4.672.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 784.476 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle T Dinamik Osmaniye Bahçe GES enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller