Türkiye Elektrik Kurulu Gücü

Son Güncelleme: 18.05.2024

Elektrik Kurulu Gücü (Birleştirilmiş)
KaynakGüç (MWe)Oran
Hidroelektrik32.180% 29,3
Doğalgaz24.756% 22,5
Kömür21.827% 19,9
Güneş14.667% 13,3
Rüzgar12.103% 11,0
Biyogaz2.414% 2,2
Jeotermal1.691% 1,5
Diğer261% 0,2
TOPLAM109.898% 100
Yıllar İtibariyle İlave Kurulu Güç (MWe)
Kaynak20202021202220232024
Güneş6801.1331.8372.7232.313
Rüzgar1.2491.761792411299
Hidroelektrik2.48550364393216
Kömür39371.454013
Biyogaz31655327210410
Jeotermal101601500
Diğer0-548-50
Doğalgaz-498-1144861-645
TOPLAM4.3743.8784.4903.6882.205
Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller