Enerji Atlası Hakkında

Enerji Atlası, öncelikle eletrik enerji santralleri olmak üzere enerji üretimi yapan tesisleri ve elektrik üretimi ve tüketimi ile ilgili olabildiğince detaylı istatistiklerin internet üzerinden kolayca erişilebilmesi için ben Ahmet Yılmaz tarafından kurulmuştur.

Lisanssız ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji ve bu enerjiyi üreten tesisler hakkında internet üzerinden yaptığım aramalardan tatmin edici sonuç alamayınca hazırlamaya karar verdiğim Enerji Atlası'nda gördüğünüz bilgileri; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ), Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM), Devlet Su İşleri (DSİ), elektrik üretimi ve dağıtımı yapan özel firmaların resmi internet siteleri ile basına yansıyan haberlerde geçen bilgileri derleyerek oluşturdum ve güncellemeye devam etmekteyim.

Kendimi kısaca tanıtacak olursam; lise eğitimimden sonra önce bilgisayar meslek yüksek okulu ardından işletme fakültesinde okudum. Eğitimimi tamamladıktan sonra kısa bir süre internet siteleri kuran bilişim firmasında çalıştım. Bu kısa tecrübeden sonra, Türkiye'nin en büyük 150 firması içerisinde yer alan özel bir şirkette 8 yıl üretim planlama sorumlusu olarak görev aldım. 8 yılın sonunda askerlik nedeniyle ayrıldım ve hala ayrıyım :) Rakamları incelemeyi sevdiğim Enerji Atlası'ndan da anlaşılabileceği gibi istatistik genel ilgi alanımdır. Ekonomi, spor ve tabiki enerji politikalarını ve verilerini takip etmeye bayılırım.

Başta elektrik olmak üzere enerji piyasasına duyduğum ilgi, böyle bir sitenin doğmasına sebep oldu. Umarım siteyi ziyaret eden sizlere bir takım bilgileri toplu olarak ulaştırmakta yardımcı olabiliyorumdur. Eksik gördüğünüz, olmasını istediğiniz bilgileri, öneri ve düşüncelerinizi iletişim sayfasından bana iletirseniz memnun olurum.


Verimli, yerel, temiz enerjili geleceğe...

Ahmet Yılmaz
Enerji Atlası