T Dinamik Niğde Gölcük Güneş Enerjisi Santrali

Niğde'de bulunan T Dinamik Niğde Gölcük Güneş Enerjisi Santrali; 5 MWe kurulu gücü ile ortalama 2.010 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

T Dinamik Niğde Gölcük GES Bilgileri
Kurulu Güç :5 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 7 GWh
Güneş Paneli :Jinko Solar
Santralin Yeri :Niğde, Merkez
İşletmeci Firma :T Dinamik Enerji

T Dinamik Niğde Gölcük Güneş Enerjisi Santrali Niğde'nin Merkez ilçesindedir. T Dinamik Enerji firmasına ait santral 5 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1216. Niğde'nin ise 7. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 99. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Jinko Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. T Dinamik Niğde Gölcük GES ortalama 7.300.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 2.010 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. T Dinamik Niğde Gölcük GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 2.444 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 7.592.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 7.300.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 1.225.743 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle T Dinamik Niğde Gölcük Güneş Enerjisi Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller