T Dinamik Mersin Gülnar Güneş Enerji Santrali

Mersin'de bulunan T Dinamik Mersin Gülnar Güneş Enerji Santrali; 5,53 MWe kurulu gücü ile ortalama 2.230 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Mersin Gülnar Güneş Enerji Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :5,53 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 8 GWh
Güneş Paneli :Jinko Solar
Santralin Yeri :Mersin, Gülnar
İşletmeci Firma :T Dinamik Enerji

T Dinamik Mersin Gülnar Güneş Enerji Santrali Mersin'in Gülnar ilçesindedir. T Dinamik Enerji firmasına ait santral 5,53 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1168. Mersin'in ise 35. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 86. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Jinko Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Mersin Gülnar Güneş Enerji Santrali ortalama 8.100.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 2.230 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Mersin Gülnar Güneş Enerji Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 2.712 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 8.424.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 8.100.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 1.360.071 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle T Dinamik Mersin Gülnar Güneş Enerji Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller