T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES

Konya'da bulunan T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES; 7,98 MWe kurulu gücü ile ortalama 3.625 kişinin tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES Bilgileri
Kurulu Güç :7,98 MWe
Kurulu Güce Oranı :% 0.0098
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 12 GWh
Güneş Paneli :Jinko Solar
Santralin Yeri :Konya, Ereğli
İşletmeci Firma :T Dinamik Enerji
Lisans No :Lisanssız
T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES

T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES Konya'nın Ereğli ilçesindedir. T Dinamik Enerji firmasına ait santral 7,98 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 834. Konya'nın ise 21. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 30. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Jinko Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES ortalama 12.000.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 3.625 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 3.810 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 4.680.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 12.000.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 2.014.920 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle T Dinamik Enerji Konya Ereğli GES enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.