Megawatt Enerji Acıpayam GES

Denizli'de bulunan Megawatt Enerji Acıpayam GES; 360 kWe kurulu gücü ile ortalama 146 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Megawatt Enerji Acıpayam GES Bilgileri
Kurulu Güç :360 kWe
Üretim Kapasitesi :530 MWh-yıl
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 530 MWh
Güneş Paneli :Canadian Solar
Santralin Yeri :Denizli
İşletmeci Firma :Megawatt Enerji

Megawatt Enerji Acıpayam GES Denizli'de bulunmaktadır. Megawatt Enerji firmasına ait santral 360 kWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1985. Denizli'nin ise 62. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 469. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Canadian Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Megawatt Enerji Acıpayam GES ortalama 530.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 146 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Megawatt Enerji Acıpayam GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 177 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 551.200 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 530.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 88.992 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Megawatt Enerji Acıpayam GES enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Megawatt Enerji Acıpayam GES'te Fronius Eco 27.0 invertör kullanılmıştır.

Kronoloji

  • 22.07.2017 : Megawatt Enerji'ye ait Acıpayam Güneş Enerji Santrali'nin geçici kabulu yapılarak elektrik üretimine başlandı.
Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller