Kuyulukoyak Rüzgar Santrali

Konya'da bulunan Kuyulukoyak Rüzgar Santrali; 16 MWe kurulu gücü ile ortalama 15.822 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Kuyulukoyak Rüzgar Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :16 MWe
Üretim Kapasitesi :57.465 GWh-yıl
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 57 GWh
Türbin Adedi :4
Santralin Yeri :Konya, Sarayönü
Trafo Merkezi :Seydişehir TM
İşletmeci Firma :Mikail Enerji Grup

Kuyulukoyak Rüzgar Santrali Konya'nın Sarayönü ilçesindedir. Mikail Enerji Grup bağlı ortağı olan Aladağ Rüzgar Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilen santral 16 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 680. Konya'nın ise 14. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 209. büyük Rüzgar Enerji Santrali'dir. Kuyulukoyak Rüzgar Santrali ortalama 57.465.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 15.822 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Kuyulukoyak Rüzgar Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 19.238 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Kuyulukoyak Rüzgar Santrali lisansı, TEİAŞ RES kapasite yarışması sonucuna göre 0,01 kuruş/kWh teklif ile kazanılmıştır.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi


Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller