Tekno Ray Solar Cihanbeyli Güneş Enerji Santrali

Konya'da bulunan Tekno Ray Solar Cihanbeyli Güneş Enerji Santrali; 10 MWe kurulu gücü ile ortalama 4.681 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Tekno Ray Solar Cihanbeyli GES Bilgileri
Kurulu Güç :10 MWe
Üretim Kapasitesi :17 GWh-yıl
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 17 GWh
Santralin Yeri :Konya, Cihanbeyli
İşletmeci Firma :Tekno Enerji

Tekno Ray Solar Cihanbeyli Güneş Enerji Santrali Konya'nın Cihanbeyli ilçesindedir. Tekno Enerji firmasına ait santral 10 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 881. Konya'nın ise 22. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 37. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. Tekno Ray Solar Cihanbeyli GES ortalama 17.000.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 4.681 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Tekno Ray Solar Cihanbeyli GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 5.691 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 17.680.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 17.000.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 2.854.470 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Tekno Ray Solar Cihanbeyli Güneş Enerji Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

ANFA CİHANBEYLİ 1 MW GES
ÇEVKO 1 MW GES
GÜNEL 1 MW GES
EZEL 1 MW GES
BERNE ELK 1 MW GES
TEKNO ENERJİ CİHANBEYLİ 1 MW GES
AFR CİHANBEYLİ 1 MW GES
ACK CİHANBEYLİ 1 MW GES
TANIL 1 MW GES
TEKNO İNŞAAT CİHANBEYLİ 1 MW GES

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller