Tekno Enerji Aydın Savcıllı GES

Aydın'da bulunan Tekno Enerji Aydın Savcıllı GES; 8,92 MWe kurulu gücü ile ortalama 4.130 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Tekno Enerji Aydın Savcıllı GES Bilgileri
Kurulu Güç :8,92 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 15 GWh
Güneş Paneli :Astronergy Solar
Santralin Yeri :Aydın
İşletmeci Firma :Tekno Enerji

Tekno Enerji Aydın Savcıllı GES Aydın'da bulunmaktadır. Tekno Enerji firmasına ait santral 8,92 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 964. Aydın'ın ise 51. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 52. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Astronergy Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Tekno Enerji Aydın Savcıllı GES ortalama 15.000.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 4.130 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Tekno Enerji Aydın Savcıllı GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 5.022 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 15.600.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 15.000.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 2.518.650 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Tekno Enerji Aydın Savcıllı GES enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller