RNT Enerji Güneş Enerjisi Santrali

Niğde'de bulunan RNT Enerji Güneş Enerjisi Santrali; 2 MWe kurulu gücü ile ortalama 804 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

RNT Enerji Güneş Enerjisi Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :2 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 3 GWh
Santralin Yeri :Niğde, Merkez
İşletmeci Firma :RNT Enerji

RNT Enerji Güneş Enerjisi Santrali Niğde'nin Merkez ilçesindedir. RNT Enerji firmasına ait santral 2 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1550. Niğde'nin ise 12. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 188. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. RNT Enerji Güneş Enerjisi Santrali ortalama 2.920.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 804 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. RNT Enerji Güneş Enerjisi Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 978 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 3.036.800 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 2.920.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 490.297 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle RNT Enerji Güneş Enerjisi Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi


Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller