Orhem İnşaat Güneş Enerjisi Santrali - GES

Kayseri'de bulunan Orhem İnşaat Güneş Enerjisi Santrali - GES; 690 kWe kurulu gücü ile ortalama 277 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Orhem İnşaat GES Bilgileri
Kurulu Güç :690 kWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 1 GWh
Santralin Yeri :Kayseri, Yeşilhisar
İşletmeci Firma :Orhem İnşaat

Orhem İnşaat Güneş Enerjisi Santrali - GES Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesindedir. Orhem İnşaat firmasına ait santral 690 kWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1853. Kayseri'nin ise 73. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 371. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. Orhem İnşaat GES ortalama 1.007.400 kilovatsaat elektrik üretimi ile 277 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Orhem İnşaat GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 337 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 1.047.696 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 1.007.400 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 169.153 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Orhem İnşaat Güneş Enerjisi Santrali - GES enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller