Mumcu Teneke Güneş Enerjisi Santrali

Balıkesir'de bulunan Mumcu Teneke Güneş Enerjisi Santrali; 476,10 kWe kurulu gücü ile ortalama 191 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Mumcu Teneke Güneş Enerjisi Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :476,10 kWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 695 MWh
Santralin Yeri :Balıkesir, Bandırma
İşletmeci Firma :Mumcu Teneke

Mumcu Teneke Güneş Enerjisi Santrali Balıkesir'in Bandırma ilçesi Bandırma Organize Sanayi Bölgesi bölgesindedir. Türkiye'nin 1937. Balıkesir'in ise 52. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 433. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. Mumcu Teneke Güneş Enerjisi Santrali ortalama 695.106 kilovatsaat elektrik üretimi ile 191 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Mumcu Teneke Güneş Enerjisi Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 233 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 722.910 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 695.106 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 116.715 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Mumcu Teneke Güneş Enerjisi Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller