Konar Enerji Konya Hadım GES

Konya'da bulunan Konar Enerji Konya Hadım GES; 4,97 MWe kurulu gücü ile ortalama 2.065 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Konar Enerji Konya Hadım GES Bilgileri
Kurulu Güç :4,97 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 8 GWh
Güneş Paneli :Solar Frontier
Santralin Yeri :Konya, Hadım
İşletmeci Firma :Konar Enerji

Konar Enerji Konya Hadım GES Konya'nın Hadım ilçesindedir. Konar Enerji firmasına ait santral 4,97 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1251. Konya'nın ise 42. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 109. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Solar Frontier marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Konar Enerji Konya Hadım GES ortalama 7.500.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 2.065 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Konar Enerji Konya Hadım GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 2.511 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 7.800.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 7.500.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 1.259.325 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Konar Enerji Konya Hadım GES enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi


Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller