İnhisar Belediyesi Güneş Enerji Santrali (GES)

Bilecik'te bulunan İnhisar Belediyesi Güneş Enerji Santrali (GES); 8,40 kWe kurulu gücü ile ortalama 34 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

İnhisar Belediyesi Güneş Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :8,40 kWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 123 MWh
Santralin Yeri :Bilecik, İnhisar
İşletmeci Firma :İnhisar Belediyesi

İnhisar Belediyesi Güneş Enerji Santrali (GES) Bilecik'in İnhisar ilçesindedir. Türkiye'nin 2171. Bilecik'in ise 11. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 624. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. İnhisar Belediyesi Güneş Santrali ortalama 122.640 kilovatsaat elektrik üretimi ile 34 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. İnhisar Belediyesi Güneş Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 41 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 127.546 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 122.640 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 20.592 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle İnhisar Belediyesi Güneş Enerji Santrali (GES) enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi


Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller