Germencik Tavuk Çiftliği Güneş Elektriği Santrali

Aydın'da bulunan Germencik Tavuk Çiftliği Güneş Elektriği Santrali; 1 MWe kurulu gücü ile ortalama 404 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Germencik Tavuk Çiftliği Güneş Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :1 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 1 GWh
Güneş Paneli :CW Enerji
Santralin Yeri :Aydın, Germencik
İşletmeci Firma :Germencik Tavuk Çiftliği

Germencik Tavuk Çiftliği Güneş Elektriği Santrali Aydın'ın Germencik ilçesindedir. Germencik Tavuk Çiftliği firmasına ait santral 1 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1673. Aydın'ın ise 59. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 222. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te CW Enerji marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Germencik Tavuk Çiftliği Güneş Santrali ortalama 1.465.840 kilovatsaat elektrik üretimi ile 404 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Germencik Tavuk Çiftliği Güneş Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 491 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 1.524.474 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 1.465.840 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 246.129 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Germencik Tavuk Çiftliği Güneş Elektriği Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller