Fit Enerji Denizli Çivril Güneş Enerji Santrali

Denizli'de bulunan Fit Enerji Denizli Çivril Güneş Enerji Santrali; 3 MWe kurulu gücü ile ortalama 1.211 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Fit Enerji Denizli Çivril GES Bilgileri
Kurulu Güç :3 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 4 GWh
Güneş Paneli :Jinko Solar
Santralin Yeri :Denizli, Çivril
İşletmeci Firma :Fit Enerji

Fit Enerji Denizli Çivril Güneş Enerji Santrali Denizli'nin Çivril ilçesindedir. Fit Enerji firmasına ait santral 3 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1438. Denizli'nin ise 41. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 150. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Jinko Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Fit Enerji Denizli Çivril GES ortalama 4.400.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 1.211 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Fit Enerji Denizli Çivril GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 1.473 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 4.576.000 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 4.400.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 738.804 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Fit Enerji Denizli Çivril Güneş Enerji Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller