CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali

Antalya'da bulunan CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali; 1 MWe kurulu gücü ile ortalama 402 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :1 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 1 GWh
Santralin Yeri :Antalya, Korkuteli
İşletmeci Firma :CTN Enerji

CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali Antalya'nın Korkuteli ilçesi Büyükköy Mahallesi Kızılova Mevkii bölgesindedir. CTN Enerji firmasına ait santral 1 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1716. Antalya'nın ise 49. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 263. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali ortalama 1.460.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 402 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 489 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 1.518.400 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 1.460.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 245.149 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

CTN Enerji Güneş Enerjisi Santrali'nin bulunduğu bölge 1011 metre rakıma sahiptir.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller