Bereket Enerji Denizli 7 Lisanssız Güneş Enerji Santrallari

Denizli'de bulunan Bereket Enerji Denizli 7 Lisanssız Güneş Enerji Santrallari; 6,10 MWe kurulu gücü ile ortalama 2.454 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Bereket Enerji Denizli Lisanssız GES Bilgileri
Kurulu Güç :6,10 MWe
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 9 GWh
Güneş Paneli :Jinko Solar
Santralin Yeri :Denizli, Tavas
İşletmeci Firma :

Bereket Enerji Denizli 7 Lisanssız Güneş Enerji Santrallari Denizli'nin Tavas ilçesindedir. Türkiye'nin 1119. Denizli'nin ise 24. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 72. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Jinko Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Bereket Enerji Denizli Lisanssız GES ortalama 8.913.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 2.454 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Bereket Enerji Denizli Lisanssız GES sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 2.984 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 9.269.520 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 8.913.000 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 1.496.582 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Bereket Enerji Denizli 7 Lisanssız Güneş Enerji Santrallari enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

Bereket Enerji iştiraki olan firmalar tarafından uygulanan lisanssız GES'e sahip iştirak firmaları şunlardır:
Bereket Enerji Ceyhan Saldanlı GES : 1 MW
Ali Yağlı Güneş Enerjisi Santrali : 1 MW
Bereket Tavas Güneş Enerjisi Santrali : 0,9024 MW
Tümaş Mermer Güneş Enerjisi Santrali : 0,902 MW
Denizli Karya Fırın Güneş Enerjisi Santrali : 0,9 MW
Denizli Pınarım Gıda Güneş Enerjisi Santrali : 0,9 MW
Hülya Yiğit Güneş Enerjisi Tesisi : 0,5 MW

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller