Algür Süt Ürünleri Güneş Enerji Santrali (GES)

Aydın'da bulunan Algür Süt Ürünleri Güneş Enerji Santrali (GES); 150 kWe kurulu gücü ile ortalama 63 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Algür Süt Ürünleri Güneş Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :150 kWe
Kurulu Güce Oranı :% 0,0002
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 230 MWh
Güneş Paneli :BYD Solar
Santralin Yeri :Aydın, Söke
İşletmeci Firma :Algür Süt Ürünleri
Algür Süt Ürünleri Güneş Enerji Santrali (GES)

Algür Süt Ürünleri Güneş Enerji Santrali (GES) Aydın'ın Söke ilçesi Bağarası bölgesindedir. Algür Süt Ürünleri firmasına ait santral 150 kWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 1917. Aydın'ın ise 62. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 518. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te BYD Solar marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Algür Süt Ürünleri Güneş Santrali ortalama 229.950 kilovatsaat elektrik üretimi ile 63 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Algür Süt Ürünleri Güneş Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 77 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 239.148 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 229.950 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 38.611 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Algür Süt Ürünleri Güneş Enerji Santrali (GES) enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.Elektrik Fiyatları

Enerji Haberleri