Bağfaş Gübre Fabrikası Biyogaz Enerji Santrali (BES)

Balıkesir'de bulunan Bağfaş Gübre Fabrikası Biyogaz Enerji Santrali (BES); 9,92 MWe kurulu gücü ile ortalama 15.694 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Bağfaş Gübre Fabrikası Biyogaz Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :9,92 MWe
Üretim Kapasitesi :57 GWh-yıl
Yıllık Elektrik Üretimi :~ 57 GWh
Santralin Yeri :Balıkesir, Bandırma
İşletmeci Firma :Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş.

Bağfaş Gübre Fabrikası Biyogaz Enerji Santrali (BES) Balıkesir'in Bandırma ilçesindedir. Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. firmasına ait santral 9,92 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 878. Balıkesir'in ise 35. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 34. büyük Biyogaz Tesisi'dir. Bağfaş Gübre Fabrikası Biyogaz Santrali ortalama 57.000.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 15.694 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Bağfaş Gübre Fabrikası Biyogaz Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 19.083 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAĞFAŞ) Biyogaz Enerji Santrali'nde elektrik üretimi için proses atığının yanı sıra fuel-oil de kullanılmaktadır.

Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller