YEKDEM birim maliyeti son 6 ayın en düşüğünde

Temmuz ayı YEKDEM birim maliyeti son 6 ayın en düşük seviyesinde gerçekleşti.

10.08.2017
YEKDEM birim maliyeti son 6 ayın en düşüğünde

Temmuz ayı YEKDEM birim maliyeti son 6 ayın en düşük seviyesinde gerçekleşti.
2017'nin Şubat ayında 28,881 TL/MWh olan YEKDEM birim maliyeti sonraki 5 ayda 28 TL/MWh üzerinde gerçekleşmişti. Temmuz ayı YEKDEM maliyeti ise 26,679 TL/MWh olarak gerçekleşti.

2016'da ortalama 24,365 TL/MWh olan YEKDEM birim maliyeti 2017'nin ilk 7 ayında ise %59'luk artışla ortalama 38,619 TL/MWh oldu.

2017'de şuana kadar en düşük maliyet Ocak ayında, en yüksek maliyet ise Nisan ayında gerçekleşti.


YEKDEM Birim Maliyet Gelişimi (TL/MWh)
Aylar201420152016201717/16 Fark
Ocak1,3752,11618,50326,508%43
Şubat1,0876,25932,39628,881-%11
Mart2,5839,29137,47943,938%17
Nisan1,31314,18932,44553,466%65
Mayıs1,33013,22534,07951,681%52
Haziran1,41510,02123,25439,177%68
Temmuz0,7949,07324,56126,679%9
Ağustos0,8006,59115,511
Eylül1,5096,05219,878
Ekim1,8389,76720,919
Kasım1,17510,34821,840
Aralık1,9397,90511,509
Aylık Ortalama1,4308,73624,36538,619%59

Enerji Atlası
verimli, yerel, temiz enerjili geleceğe..









Enerjii Haberleri