2017'nin ilk YEKDEM Maliyeti belli oldu

YEKDEM'den faydalanan tesis sayısının arttığı 2017 yılı için ilk aya ait YEKDEM birim maliyeti belli oldu.

15.02.2017
2017'nin ilk YEKDEM Maliyeti belli oldu

YEKDEM'den faydalanan tesis sayısının arttığı 2017 yılı için ilk aya ait YEKDEM birim maliyeti belli oldu.

2016 yılı Ocak ayında 18,503 TL/MWh olan YEKDEM birim maliyeti bu yılın aynı ayında %43 artışla 26,508 TL/MWh oldu.

Son 4 yıla ait Ocak ayı YEKDEM birim maliyetlerine bakıldığında, birim maliyet 2014 yılında 1,375 TL/MWh, 2015 yılında 2,116 TL/MWh, 2016 yılında 18,503 TL/MWh ve bu yıl ise 26,508 TL/MWh olarak gerçekleşti.


YEKDEM Birim Maliyet Gelişimi (TL/MWh)
Aylar201420152016201717/16 Fark
Ocak1,3752,11618,50326,508%43
Şubat1,0876,25932,396
Mart2,5839,29137,479
Nisan1,31314,18932,445
Mayıs1,33013,22534,079
Haziran1,41510,02123,254
Temmuz0,7949,07324,561
Ağustos0,8006,59115,511
Eylül1,5096,05219,878
Ekim1,8389,76720,919
Kasım1,17510,34821,840
Aralık1,9397,90511,509
Aylık Ortalama1,4308,73624,36526,508%43

Enerji Atlası
verimli, yerel, temiz enerjili geleceğe..





Enerjii Haberleri