Akenerji Bozüyük Doğalgaz Santrali

Bilecik'te bulunan Akenerji Bozüyük Doğalgaz Santrali; kurulu gücü ile ortalama 0 kişiye düşen tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

Akenerji Bozüyük Doğalgaz Santrali Bilgileri
Kurulu Güç :
Yıllık Elektrik Üretimi :~
Santralin Yeri :Bilecik, Bozüyük
İşletmeci Firma :Akenerji

Akenerji Bozüyük Doğalgaz Santrali Bilecik'in Bozüyük ilçesindedir. Akenerji firmasına ait santral kurulu gücü ile Türkiye'nin 0. Bilecik'in ise en büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin en büyük Doğalgaz Santrali'dir. Santral henüz kısmen devreye alınmış olup tam kapasite ile üretime geçildiğinde kurulu güç 132 MWe olacaktır. Akenerji Bozüyük Doğalgaz Santrali ortalama 0 kilovatsaat elektrik üretimi ile 0 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Akenerji Bozüyük Doğalgaz Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 0 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Akenerji Bozüyük Doğalgaz Santrali Son Durum

28 Şubat 2014: Akenerji KAP'a gönderdiği bildiri ile Bozüyük Doğal Gaz Santrali'nin 31.08.2014 itibariyle kapatılacağını açıkladı.

Bildiri şöyle;
Şirketimizce, Bilecik İli, Bozüyük İlçesi'nde kurulu olan T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan alınmış bulunan EÜ /468-3/526 numaralı elektrik üretim lisans altında halen dengeleme birimi olarak faaliyette bulunan Bozüyük Doğalgaz Kombine Çevrim Santralimizin üretim faaliyetinin mevcut ve beklenen piyasa koşulları gözönüne alınarak 31.08.2014 günü itibarıyla durdurulması kararı alınmıştır.

24 Eylül 2014 EPDK, Bozüyük Doğalgaz Santrali'nin sahibi Akenerji'nin talebi doğrultusunda 30 Eylül 2014 itibariyle üretim lisansının sona erdirilmesine karar verdi.
Twitter'da
takip et

@enerjiatlasi
Enerji HaberleriYeni Eklenen Santraller